O nas

BRIJU to polska firma założona w 1920 roku przez Jana Piotrowskiego. Dzięki pasji, uporowi i talentowi prowadzona jest do dziś przez czterech braci – wnuków założyciela.

Technika tradycyjnego jubilerstwa przekazywana w BRIJU z pokolenia na pokolenie od 1920 r.widoczna jest w każdym detalu ręcznie produkowanej biżuterii. BRIJU to marka, w której historia łączy się z teraźniejszością. To tradycja odzwierciedlona we współczesności i symbol nieprzemijającego piękna, które definiuje niezwykłą siłę kobiecości dopasowując się do różnych gustów i upodobań. Precyzja wykonania i autorskie, oryginalne wzornictwo sprawiają, że każdy wyrób jest ponadczasowy.

Otwarci na inspiracje tworzymy biżuterię o charakterystycznym dla BRIJU wzornictwie zadowalając tym samym najbardziej wyszukany gust naszych klientów. Każdy nowy wzór zaczyna swoje życie od projektu. Wszystkie pomysły przelewamy na papier i analizujemy w szerokim gronie, a te najbardziej obiecujące wizualizujemy, korzystając z programów trójwymiarowych. Na tym etapie dopracowywane są detale, a nieskrępowana wymiana pomysłów między projektantami i złotnikami pozwala na połączenie sztuki i technologii.

Prototypy wykonują drukarki 3D. Stawiamy na dokładność i precyzję, dlatego o ostatecznym kształcie i rozwiązaniach technicznych decydują doświadczeni złotnicy i jubilerzy. Punktem wyjścia są używane przez nas najwyższej jakości stopy metali szlachetnych. W nich wykwalifikowani seterzy oprawiają najlepsze okazy kamieni. To trudny i wymagający etap, ale dający niepowtarzalny efekt. Dopełnieniem całości jest wypolerowany, lustrzany połysk powierzchni biżuterii. Tylko najlepsze sztuki uzyskują akceptację kontroli jakości i mogą trafić w ręce klienta.

Czujemy się kontynuatorami sztuki złotniczej dawnych mistrzów.
Wzbogacamy tradycję o współczesną technologię.

Tworzymy z pasją. Poszerzamy umiejętności, podejmując każde nowe wyzwanie. Aby gotowy produkt trafił na sklepowe półki musi wcześniej przejść przez ponad 20 etapów pracy na produkcji! Do najbardziej skomplikowanych etapów przy produkcji biżuterii należą zakuwanie kamieni i odlewanie. Ich technologia stanowi indywidualne know-how przedsiębiorstwa. Cały proces produkcji gotowego wyrobu zajmuje łącznie około 3 tygodni. Dla nas najważniejszym procesem przy produkcji biżuterii jest zaprojektowanie nowego modelu. Bez odpowiedniego pomysłu nie moglibyśmy przejść do pozostałych etapów.

Tradycja, która dostosowała się do czasów współczesnych i znak charakteru, który dostraja się do różnych gustów i upodobań. Pasja i umiejętności tworzenia biżuterii, która aspiruje do doskonałości. Precyzja wykonania i autorskie, oryginalne wzornictwo sprawiają, że każdy wzór jest ponadczasowy, a każda osoba, która nosi biżuterię BRIJU czuje się wyjątkowo. BRIJU jest dla każdego, kto chce czuć się AMAZING. EVERYDAY.