Kamienie szlachetne

Briju w swoim portfolio posiada wiele kolekcji, w których  zastosowane są kamienie szlachetne, wyselekcjonowane spośród najbardziej olśniewających na całym świecie. Ich wybór dokonywany jest głównie na podstawie właściwości rozświetlających biżuterię i uatrakcyjniających jej kolorystykę. Równie ważna jest jednak ich jakość, dzięki której już jako element najpiękniejszych kolekcji będą mogły olśniewać nieskazitelnym blaskiem przez wiele lat.

Do najpopularniejszych spośród wszystkich kamieni szlachetnych należą niewątpliwie diamenty. Te bardzo rzadkie minerały zasłynęły na świecie zarówno z powodu swojego piękna, jak i z uwagi na ich niezwykłe właściwości fizyczne. Do nich zalicza się zwłaszcza twardość, którą można określić jako nieporównywalną z żadną inną substancją na świecie.

O ich wyjątkowości w jubilerstwie decyduje jednak czystość oraz wykonany na nich szlif. Tworzony jest on w celu wywołania możliwie najbardziej spektakularnego efektu brylancji. Na ten z kolei składa się: blask (spowodowany odbiciem światła od powierzchni korony), jasność (wywołana wewnętrznym odbiciem światła od fasetek dolnej części obiektu), ogień (będący efektem rozszczepienia światła na elementach strukturalnych) oraz tzw. brylancja scyntylacyjna, dzięki której występuje efekt iskrzenia podczas obrotu kamienia.

Spośród diamentów oferowanych przez Briju szczególnie wyróżniają się te z kolekcji Crisscut, które, dzięki zastosowaniu aż 109 – fasetowego szlifu, posiadają najwyższe parametry brylancji. W praktyce oznacza to, że zachwycają swoim blaskiem, wyraźnie wyróżniając się na tle innych.

Warto jednak pamiętać, iż w jubilerstwie można tworzyć wspaniałe kompozycje także z innych kamieni szlachetnych. Do najbardziej cenionych zaliczyć można zachwycające odcieniami zieleni szmaragdy, intrygujące niebieskie szafiry, czy zniewalające odcieniami głębokiej czerwieni rubiny. Wszystkie one powstają na skutek skomplikowanych procesów geologicznych, które postępują najczęściej na przestrzeni wielu wieków, co czyni je szczególnie cennymi.

Wszystkie wspomniane kamienie szlachetne spotkać można w kolekcjach Briju, w których projektanci zadbali o to, by zestawione były one w najdoskonalszych kompozycjach kolorystycznych, a także z zachowaniem stosownych proporcji – tak, aby każdego dnia olśniewać i zachwycać obdarowaną nimi osobę.