Blog

09 / 07 / 2018

Co wyróżnia zegarki Dimont ?

Bez względu na to czy podążasz za modą czy stawiasz na sprawdzoną klasykę - DiMont to zegarki stworzone dla kobiet i mężczyzn w kazdym wieku. W bogatej ofercie na pewno odnajdziesz model idealnie dopasowany do Ciebie https://www.briju.pl/zegarki/dimont Dostepne jest 16 modeli zegarków z czego kazdy model ma od 5 do 12 wersji kolorystycznych.

W ofercie Marki DiMont aktualnie dostępne są 3 kolekcje:

CLASSIC- Ponadczasowe piękno w klasycznych modelach stworzonych na każdą okazję.

CITY- Miejski szyk, nowoczesny styl i wygoda. Kolekcja City odmierza czas zsynchronizowany z tempem miasta.

FASHION- Podążając z duchem czasu stworzyliśmy kolekcję zegarków, którym nieobce są najnowsze trendy.

Wszystkie zegarki sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach

Co wyróżnia zegarki DiMont ?

Dobra gatunkowo stal szlachetna 316L - dość twarda, nie oznacza to jednak, że się nie rysuje, jest to z biegiem czasu i użytkowania nie uniknione, natomiast jeśli tylko zegarek nie jest pozłacany można w serwisie zlecić jego odświeżenie (wypolerowanie lub zmatowienie). Bardzo dużym plusem stali szlachetnej jest jej prawie 100% antyalergiczność, ewentualne uczulenia zdarzają się bardzo rzadko, dlatego też właśnie z takiej stali robione są narzędzia chirurgiczne. 

 Mechanizm  kwarcowy zasilany jest energią z baterii. Najprostszą metodą rozpoznania tego typu zegarka jest odczytanie informacji z tarczy lub przyjrzenie się pracy sekundnika (wskazówka sekundnika przeskakuje o pełną sekundę).

 

Szkło szafirowe o twardości zbliżonej do szafiru naturalnego.Twardość ich w skali Mohsa wynosi: od 7 do 9. Wysoka odporność na zarysowania. 

 

Dobrej jakości  szkoło mineralne na bazie krzemu. Twardość w skali Mohsa: od 4 do 5.  Plusem szkła mineralnego jest to, że rysuje się znacznie trudniej niż hesalitowe i jest bardziej odporne na stłuczenie od szkła szafirowego. 

 

Funkcje w zegarkach DiMont:

DATA - oznaczenie dnia miesiąca wyrażone cyfrą lub liczbą

 

 

CHRONOGRAF - funkcja pozwalająca na dodatkowy pomiar czasu niezależnie od normalnej pracy zegarka. W zależności od komplikacji mechanizmu, na tarczy (oprócz właściwych wskazówek czasu) występują skale i wskazówki odmierzające odczyty stopera (godziny, minuty, sekundy, dziesiętne sekund). Dołączony jest do niego mechanizm, który steruje obracającą się na środku tarczy zegarowej wskazówką chronografu. Poprzez użycie przycisków można  uruchomić, zatrzymać i nastawić na zero wskazówkę stopera. Wskazówka chronografu wykonuje jeden obrót na minutę, druga wskazówka – licznik – rejestruje liczbę obrotów, czyli minut, na ogół do 30 minut.

 

MULTIFUNKCJA – dodatkowe wskazania na tarczy: dni tygodnia, dni miesiąca, tryb 24-godzinny

 

FUNKCJA DZIEŃ/NOC – wskazanie czy zegarek wskazuje godzinę np. drugą w nocy czy popołudniu

 

 Wodoszczelność w zegarkach DiMont:

WR 5 ATM ( 50 m) - oznacza, że zegarek jest odporny na zachlapania, prysznic, kąpiel, itp. 

 

WR 10 ATM i więcej ( 100 m ) - oznacza, że dany zegarek przystosowany jest do pływania a nawet nurkowania.

 

 

Podziel się: